dr inż. arch. Natalia Gorgol

Urodzona w Lublinie, ukończyła studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Krakowie w 2013 r. Pracę dyplomową magisterską pt. „ Zespół wielofunkcyjny wraz z parkingiem przy wyciągu narciarskim w Schierke”  wykonała pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Krzysztofa Bieda oraz dr hab. inż. arch Kingi Racoń-Leja, prof. PK.  W 2015 r. ukończyła studia podyplomowe  w zakresie projektowania wnętrz i wystawiennictwa na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. W 2021 roku  na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej obroniła dysertację doktorską pt.  „Idea „Smart City” a budowa formy urbanistycznej na wybranych przykładach” pod kierunkiem prof. dr hab. inż. arch. Anny Agaty Kantarek.  Recenzentami pracy byli dr hab. inż. arch. Stanisława Wehle-Strzelecka, prof. Pśk oraz dr hab. inż. arch. Michał Stangel.

Autorka artykułów naukowych z  dziedziny architektury i urbanistyki dot. problematyki „Smart City.” Uczestniczka ogólnopolskich i  międzynarodowych konferencji naukowych, m.in.  Seventh  International Conference on The Constructed Environment w Krakowie, 2017, oraz Synergia w architekturze w Lublinie, 2016. Laureatka nagrody Emergency Scholar Award podczas  konferencji naukowej Seventh International Conference on The Constructed Environment w Krakowie.

Od 2016 r. jest uprawnionym architektem i członkiem Lubelskiej Okręgowej Izby Architektów. W czasie studiów odbyła staż projektowy w pracowni architektonicznej Gmüer&Geschwentner w Zurychu w Szwajcarii. Po ukończeniu studiów pracowała w biurach projektowych, takich jak m.in. Stelmach i Partnerzy w Lublinie oraz B2 Studio w Krakowie. W ramach praktyki zawodowej  pełniła funkcję członka zespołów projektowych, jak i  architekta prowadzącego. Opracowała projekty kilkudziesięciu obiektów budowlanych, głównie zespołów zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej  i budynków użyteczności publicznej.

W latach 2015-2020 była członkiem Komisji Rewizyjnej SARP o/Lublin. Od 2018 r. jest czynnym członkiem Miejskiej Komisji Urbanistyczno-Architektonicznej w Lublinie w kadencji na lata 2018-2023.

Prywatnie pasjonatka fotografii, streetartu, sportów i żeglugi.