KATEDRA URBANISTYKI I ARCHITEKTURY STRUKTUR MIEJSKICH A9

AKTUALNOŚCI

Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego dla konsorcjum DMD-M powołanego przez firmę DMDmodular i Politechnikę Krakowską

Konsorcjum DMD-M, w skład którego wchodzą DMDmodular p.s.a. (lider konsorcjum) oraz Politechnika Krakowska, odebrało 5 X 2023 r. na gali Green Building Awards 2023 nagrodę Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (Polish Green Building Council – PLGBC).

Realizowany przez konsorcjum DMD-M (Dostępny Moduł Mieszkalny) projekt „Efektywny energetycznie modułowy budynek wielorodzinny w Mysłowicach” został doceniony w kategorii zrównoważony produkt roku. Powstający budynek jest efektem prac badawczo-rozwojowych, prowadzonych przez konsorcjum DMD-M, powołane w 2021 przez firmy DMDmodular i Lightoffo oraz Politechnikę Krakowską im. Tadeusza Kościuszki.

Nagrodzony projekt to efekt realizowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przedsięwzięcia „Budownictwo efektywne energetycznie i procesowo”, finansowanego ze środków Funduszy Europejskich w ramach Programu Inteligentny Rozwój.

W trakcie gali Green Building Summit nagrodę odebrali: Ewelina Woźniak-Szpakiewicz, prezes DMDmodular p.s.a., lidera konsorcjum DMD-M oraz przedstawiciele NCBR.

Prace realizował, pod kierunkiem Kingi Racoń-Leji (w 1 i 2 etapie), Anny Porębskiej (w 3 etapie), zespół projektowy z Wydziału Architektury - Bartłomiej Homiński, Krzysztof Barnaś, Bartosz Dendura, Filip Suchoń, Olga Kania; Przemyslaw Kowalski; Wydział Inżynierii Środowiska i Energetyki reprezentowali - Paweł Ocłoń, Michał Zielina, Marzena Nowak-Ocłoń, Izabela Godyń, Krzysztof Muszyński, Grzegorz Ojczyk; Wydział Inżynierii Lądowej -  Elżbieta Radziszewska-Zielina, Grzegorz Śladowski oraz Bartłomiej Szewczyk.

W trakcie gali doceniono także projekt innego pracownika Katedry Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich PK.  Podwójny laur: nagrodę za najlepszy ekologiczny budynek sektora publicznego i wyróżnienie za najlepsze zrównoważone wnętrze, za realizację budynku edukacyjnego w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo w Gdyni odebrał współautor, dr inż. arch. Damian Poklewski-Koziełł.

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich A-9

Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej