dr inż. arch. Krzysztof Barnaś

Urodzony w Krakowie, ukończył studia magisterskie na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej w Krakowie w 2010 r. broniąc pracę dyplomową pt. Mediateka, sporządzoną pod kierunkiem prof. Wojciecha Bulińskiego i prof. Herberta Bühlera. Od 2020 roku zatrudniony na Wydziale Architektury PK na stanowisku asystenta badawczo-dydaktycznego.

Autor i współautor 17 artykułów naukowych z dziedziny architektury i urbanistyki opublikowanych w polskich i międzynarodowych czasopismach naukowych, jego zainteresowania naukowe to zrównoważone technologie budowlane i nowe wykorzystanie tradycyjnych materiałów i technik budowlanych. Uczestnik międzynarodowych konferencji naukowych, między innymi World Multidisciplinary Civil Engineering-Architecture-Urban Planning Symposium WMCAUS, Praga, Czechy oraz 2018 Conference on Engineering & Architecture Design Education, Kraków, Polska.

Jest uprawnionym architektem i członkiem Małopolskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich o. Kraków oraz Towarzystwa Urbanistów Polskich. Współautor i członek zespołu kilkudziesięciu projektów architektonicznych i realizacji, w tym budynków użyteczności publicznej, mieszkaniowych wielo- i jednorodzinnych, oraz przemysłowych.

Jest autorem tłumaczeń książek i artykułów naukowych z dziedziny architektury, urbanistyki i nauk teologicznych.