dr inż. arch. Wojciech Świątek

Absolwent wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej. Ukończył studia doktoranckie WAPK. Laureat stypendium doktoranckiego Doctus (2011-2015). W ramach pracy naukowej zgłębia problematykę przestrzeni publicznej i obiektów ekspresji kulturowej w krajobrazie.
Architekt, współwłaściciel biura architektonicznego 55Architekci, uprawniony projektant, członek Izby Architektów RP. Autor i współautor kilkudziesięciu projektów realizacyjnych i obiektów z zakresu użyteczności publicznej i architektury mieszkaniowej. Laureat kilkunastu międzynarodowych i krajowych konkursów projektowych oraz Nagrody im. Stanisława Witkiewicza – w kategorii przestrzeń publiczna i użyteczność publiczna, za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski (2016, 2018 x 2), Nagrody SARP 2019, finalista Życia w Architekturze 2020 i innych. Nominowany do Europejskiej Nagrody w dziedzinie Architektury im. Miesa Van der Rohe.
Zagraniczną praktykę projektową odbył w Belfaście w biurze MAP Architects (2005). Współpracuje z wydziałem Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie w zakresie projektowania rewitalizacji terenów powydobywczych.