KATEDRA URBANISTYKI I ARCHITEKTURY STRUKTUR MIEJSKICH A9

AKTUALNOŚCI

Efektywny energetycznie modułowy budynek. PLGBC nagrodziło zespół z Politechniki Krakowskiej

Nagroda Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego dla konsorcjum DMD-M powołanego przez firmę DMDmodular i Politechnikę Krakowską

Nagroda SARP dla pracownika naszej Katedry dr inż. arch Wojciecha Świątka

Wykład profesora wizytującego Olhy Kryvoruchko.

Wykład profesora Michaela Peterka.

Wykład profesora Carlosa Marmolejo Duarte.

WISE CITY - KEY SPEAKER

Wyniki konkursu Kamienica w Mieście

Ogłoszenie wyników 3 edycji studenckiego konkursu Kamienica w Mieście

Zmarł prof. Andrzej Białkiewicz, Rektor Politechniki Krakowskiej

Ogłoszenie wyników 3 edycji studenckiego konkursu Kamienica w Mieście

Międzynarodowe warsztaty urbanistyczne w Krakowie w dniach 26.03.-31.03.2023

XVII Międzynarodowa Konferencja Naukowa WISE CITY – THEORY AND PRACTICE

Konkurs Kamienica w Mieście – 3 edycja.

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Adolfa Sotoca pt: „Towards a convivial mobility. Current initiatives in Barcelona”, który odbędzie się 8 grudnia 2022 o godzinie 15:00 w Auli w Budynku „Kotłownia” ul. Warszawska 24.

29th International Seminar on Urban Form, Lodz-Krakow,

XXIX CONFERENCE INTERNATIONAL SEMINAR ON URBAN FORMUrban Redevelopment and Revitalisation A Multidisciplinary Perspective

Konkurs „wnętrze. Światło cień”

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich Wydział Architektury Politechnika Krakowska ma zaszczyt zaprosić na wykład profesorki Olhy Kryvoruchko, pt. „Zielone połączenia: przykłady  implementacji w mieście”  który odbędzie się 7 czerwca 2022 o godzinie 13:00 na platformie MS  Teams.

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich WAPK ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Carlosa Marmolejo Duarte pt: „Polycentric growth and ways to identify it”, który odbędzie się 15 czerwca 2022 o godzinie16:00 na platformie MS Teams. Wykład w języku angielskim odbędzie się w ramach aktywności Carlosa Marmolejo Duarte jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich WAPK ma zaszczyt zaprosić na wykład profesora Adolfa Sotoca pt: „Barcelona: Past, Present and Future Challenges”, który odbędzie się 1 czerwca 2022 o godzinie16:00 na platformie MS Teams. Wykład odbędzie się po angielsku w ramach aktywności Adolfa Sotoca jako profesora wizytującego na Wydziale Architektury PK.

Nominacje profesorskie w Pałacu Prezydenckim

Informacja o uroczystości ogłoszenia wyników konkursu Kamienica w Mieście.

Zapraszamy na uroczyste ogłoszenie wyników 2 edycji studenckiego konkursu Kamienica w Mieście, które odbędzie się w piątek 25 marca o godzinie 12.00 na ulicy Podchorążych 1 (1 piętro, korytarz przed salą P6).

Wyniki Konkursu

ISSUM – INTERNATIONAL SUMMER SCHOOL ON URBAN MORPHOLOGY – Rome 20/28 June 2022

II edycja konkursu na Projekt Kamienicy w Mieście.

W dniu 10 marca 2021 r. odbyło się uroczyste wręczenie nagród w pierwszej edycji konkursu studenckiego „Kamienica w Mieści”. Jury w składzie:

Katedra A-9 ma przyjemność zakomunikować, że 1 edycja konkursu Kamienica w Mieście została rozstrzygnięta.

Wprowadzenie do zajęć z przedmiotu PROJEKTOWANIE ARCHITEKTONICZNO - URBANISTYCZNE WIELORODZINNEJ ZABUDOWY MIESZKANIOWEJ na II stopniu (rok. 1, sem.1)

Nominacja profesorska dla pracownika naszej Katedry

Oficjala strona Katedry Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich A-9 na Facebooku.

I edycja konkursu na Projekt Kamienicy w Mieście.

Nagroda Miasta Krakowa za pracę dyplomową obronioną na Wydziale Architektury

​​Trwa konkurs na projekty studenckie z PK. Zgłoszenia do 30 listopada

Nominacja profesorska dla pracownika naszej Katedry

Katedra Urbanistyki i Architektury Struktur Miejskich A-9